1

Legfontosabb a biztonság.

Mindig érdemes utánanézni, hogy van-e megbízható információ a leírásban arról, hogy a konstrukció és a felhasznált anyagok ténylegesen tesztelve lettek-e stabilitásra, teherbírásra, egyéb gyerek biztonság szempontjából fontos szempontokra.

Az Európai Unióban gyártott gyerekbútorknál szigorú előírások kötelezik a gyártókat a felhasználható anyagokra, különös tekintetettel a gyerekekre. A Távol-Keleten készültek esetében esetében sajnos ezek nem mondhatóak el.

2

A konyhai fellépő nem játék

A konyhai fellépőnek, mint bútordarabnak a  célja, hogy biztosítsa, hogy a gyermek kényelmesen és biztonságosan élvezze a sütés-főzés minden apró lépését, felnőtt társaságában.

Ezért nem való a fellépőre játék vagy bármi olyan egyéb olyan eszköz, amivel arra biztatnánk a gyerekünket, hogy kihajoljon vagy izeg mozgjon benne, mivel így könnyebben kieshet belőle.

3

Évekig nézni fogod, fontos, hogy nem csak gyerekednek, hanem Neked is tetszetős kinézetű legyen.

Olyan fellépőt válassz, ami illik az otthonod stílusba, hiszen, ha megfelelőt választasz, akkor ez a bútordarab hosszú évekig lesz társatok a konyhában. 

4

Hosszú távra tervezz, sokáig szükség lesz rá

Konyhai fellépőre, "toronyra" általában a gyerekeknek 1-6 éves kora között van szükségük.

Ha gyereked kisebb, olyat válassz, aminek a platformja állítható, különben csak rövid ideig lesz "éppen jó" neki. Ha túl alacsony, akkor nem éri fel a pultot kényelmesen és nem fogja szeretni. Ha túl magas neki, könnyen kimászik belőle a pultra és már ott is a baj.

5

Az anyaga legyen könnyen mosható, víz és karcálló

Konyhában munkálkodni gyerekkel bizony néha igencsak maszatos. Vásárlás előtt győzödj meg róla, hogy a fellépő anyaga könnyen tisztítható, ellenáll a felületi karcoknak, mert így egyrészt sok bosszankodást megsprólhatsz magadnak, másrészt így lesz a fellépő sok évig a kedvenc bútordarabotok.

+1

Totyogósokra és kisebb izgő-mozgóknak extra biztonsági panel

A kisebbeket nagyon érdekli a konyha világa, viszont sokszor még nehéz hosszabb ideig lekötni a figyelmüket. Ezért, ha hirtelen úgy gondolnák, hogy ők még pedig másik tevékenységbe kezdenének bele, legyen úgy kialakítva a fellépő, hogy hirtelen mozdulattól sem tudjanak még véletlenűl sem kiesni. Ebben az esetben teli panelt szoktak a fellépő hátára felerősíteni, a rúdak ilyenkor nem biztos, hogy elég védelmet tudnak biztosítani.

Praktikus, ha ez a panel eltávolítható és kicserélhető rudakra, ha már a gyerek nagyobb. Így könyebben, akár önállóan is fel-le tud biztonságosan belőle mászni.